PRYWATNY GABINET OKULISTYCZNY ŻAGAŃ  
PRYWATNY GABINET OKULISTYCZNY ŻAGAŃ
Lek.med.Grzegorz Strehlau
Specjalista Chrób Oczu
Dworcowa 27A
68-100 Żagań
tel. Rejestracja tel.506085443 pon,wt,śr,czw.13.00-14.00
mobile: Przyjęcia pon,wt,śr,czw. 16.00-18.00
Kiedy zgłosić się na badanie OCT
1/
Jeśli jesteś obserwowany z powodu podejrzenia jaskry , a wyniki dotychczasowych badań nie są jednoznaczne to wykonanie bad. OCT modułem jaskrowym pomoże rozpoznać lub wykluczyć jaskrę.
2/
Jeśli chorujesz na jaskrę i masz prawidłowe pole widzenia bad.OCT pozwala precyzyjnie monitorować jaskrę i skuteczność jej leczenia.
3/
Jeśli chorujesz na jaskrę precyzyjny pomiar szerokości kąta przesączania aparatem OCT pozwala na oszacowanie ryzyka zamknięcia kąta i wystąpienia ostrego ataku jaskry , który jest stanem zagrażającym utratą widzenia i zakwalifikowanie pacjentów do profilaktycznego zabiegu-irydotomii laserowej.
4/
U pacjentów wymagających irydotomii laserowej pomiar kąta przesączania przed i po zabiegu pozwala na ocenę skuteczności leczenia.
5/
Jeśli jesteś cukrzykiem i jesteś leczony laserem badanie OCT modułem siatkówkowym pozwala na ocenę skuteczności leczenia i precyzyjne monitorowanie wielkości obrzęku plamki.
6/
Jeśli zaczyna się pogarszać wzrok i jednocześnie zauważasz zniekształcenie widzianych obrazów / ich kontury zakrzywiają się / może to świadczyć o schorzeniu plamki - badanie OCT pomoże postawić prawidłową diagnozę , a także zakwalifikować do prawidłowego leczenia.
7/
Jeśli chorujesz na starcze zwyrodnienie plamki i pogarsza się widzenie badanie OCT
pozwala na doprecyzowanie diagnozy i zakwalifikowanie do prawidłowego leczenia.
8/
Badanie OCT jest złotym standardem w diagnostyce otworów plamki i kwalifikacji pacjentów do leczenia operacyjnego i oceny skuteczności leczenia.
OD 9.01.2012 GABINET PRZENIESIONY NA UL.DWORCOWĄ 27A
Copyright 2014 PRYWATNY GABINET OKULISTYCZNY ŻAGAŃ & INTERIA.PL